All Meet RESULTS
NSW Short Course Championships Results
22nd OCTOBER 2011
Provisional Records
TM results file
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Freestyle Relay Women's 120+
Place
Points
Time
Club
1
20
01:59.15
NNS NORTH SYDNEY
Sarah Koch
00:29.83
Christina Echols
00:31.05
Melanie Speet
00:29.00
Gillian O'Mara
00:29.27
2
18
02:00.32
NSP SEASIDE PIRATES
Melissa Beames
00:30.07
Helen Wallace
00:30.35
Rachel Ireland
00:31.69
Cathy Codling
00:28.21
3
16
02:15.05
NTN TUGGERANONG VIKINGS
Tania Arnold
00:32.64
Liliana Gilroy
00:36.56
Annette Britten
00:35.41
Philippa Rickard
00:30.44
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Freestyle Relay Women's 160+
Place
Points
Time
Club
1
20
02:17.53
NTN TUGGERANONG VIKINGS
Caroline Makin
00:33.97
Jeanette Droop
00:35.11
Ann Reid
00:34.60
Anne Smyth
00:33.85
2
18
02:26.54
NBR BUSH RANGERS
Belinda Halloran
00:34.37
Kerry Thomson
Margaret Joy
01:16.72
Sonia Renwick
00:35.45
3
16
02:28.44
NSA SANDBERN
Vicki Pilkington
00:40.62
Mandy Trezise
00:34.59
Peta Opperman
00:11.24
Rebecca Randazzo
01:01.99
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Freestyle Relay Women's 200+
Place
Points
Time
Club
1
20
02:29.75
NML MANLY
Carol Mitchell
00:40.55
Carolyn Samojlowicz
Dawn Gledhill
01:16.25
Katherine Ahern
00:32.95
2
18
02:30.83
NPT PICTON
Elly Ramon
00:43.15
Lin Molloy
00:41.97
Susan Feigler
00:34.37
Anna Barnes
00:31.34
3
16
02:33.05
NTN TUGGERANONG VIKINGS
Leisa Cass
00:39.27
Pam Munday
00:39.67
Elizabeth Needham
00:36.27
Kristen Leydon
00:37.84
4
14
02:39.44
NWG WARRINGAH
Claire Oxlade
00:38.52
Helen Campbell
00:45.03
Nicola Pervan
00:39.48
Julia Atkins
00:36.41
5
12
02:44.44
NSA SANDBERN
Margaret Clarke
00:44.67
Lynne Phillips
00:44.37
Nicole Poulton
00:38.02
Leanne Clark
00:37.38
6
10
02:52.02
NSP SEASIDE PIRATES
Biff Grindley
00:45.02
Jodie Burke
00:48.03
Shane Batchelor
00:40.28
Lee Mason
00:38.69
7
8
02:56.18
NRY RYDE
Yvette Cotton
00:39.86
Helen Rubin
00:56.93
Jamie Turner
00:45.73
Susan Leech
00:33.66
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Freestyle Relay Women's 240+
Place
Points
Time
Club
1
20
02:32.86
NBT BLACKTOWN CITY
Lynette Stevenson
00:33.11
Sue Reinker
00:51.40
Clary Munns
00:33.59
Michelle Stonehouse
00:34.76
2
18
03:19.96
NML MANLY
Karen Battersby
00:47.10
Marion Dreyer
00:59.95
Marie Taylor
00:43.18
Jennie Morgan
00:49.73
3
16
04:07.62
NWG WARRINGAH
Dassana Raffel
01:02.19
Kathy Phelan
Diana Moore
02:09.50
Bridget Cook
00:55.93
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Freestyle Relay Men's 120+
Place
Points
Time
Club
1
20
01:59.25
NBT BLACKTOWN CITY
Amged Edwards
00:27.63
Stephen Morrissey
00:34.19
Scott Hay
00:28.93
Mark McDonald
00:28.50
2
18
02:12.60
NPT PICTON
Daniel Rumsey
00:31.01
Kevin Molloy
00:40.45
Roger Haines
00:30.42
Thomas Sinclaire
00:30.72
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Freestyle Relay Men's 160+
Place
Points
Time
Club
1
20
01:51.29
NBR BUSH RANGERS
Angus Hawley
00:28.14
Darren Jones
00:26.83
Trent Karoll
00:28.54
Tim Garner
00:27.78
2
18
01:52.15
NWO WETT ONES
Ryan Bennett
00:27.87
Wayne Sherson
00:29.92
Haydn Wood
00:26.02
Pascal Blanquer
00:28.34
3
16
01:54.94
NTN TUGGERANONG VIKINGS
Paul Hitchman
00:27.35
Andreas Falkenau
00:30.87
Mark Raymond
00:28.84
Nicholas Dando
00:27.88
4
14
02:03.47
NCN MOLONGLO WATER DRAGONS
Jonathan O'Neill
00:29.56
John Collis
00:35.33
Craig Allatt
00:30.77
Michael Moroney
00:27.81
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Freestyle Relay Men's 200+
Place
Points
Time
Club
1
20
01:58.36
NBT BLACKTOWN CITY
Stephen Brown
00:27.74
Brad Cherrie
00:31.87
Peter Nix
00:29.64
Bill Devenish
00:29.11
2
18
02:04.49
NPN PENRITH
Darren Fraser
00:29.76
Garry Fletcher
00:33.46
Geoff Evans
00:32.29
Paul Zampieri
00:28.98
3
16
02:06.00
NTH TERREY HILLS
Kim Richards
00:32.35
Michael Molesworth
00:35.67
Mark Powderly
00:29.92
Ben Richards
00:28.06
4
14
02:11.61
NTN TUGGERANONG VIKINGS
Greg Gourley
00:32.13
Jon McRae
00:33.94
Frank Hubner
00:32.49
Adrian Davis
00:33.05
5
12
02:46.63
NSP SEASIDE PIRATES
Robert Mason
00:33.09
Paul Slater
00:59.06
Mark Patterson
00:29.88
Allan Dufty
00:44.60
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Freestyle Relay Men's 240+
Place
Points
Time
Club
1
20
02:10.97
NWG WARRINGAH
Gordon Whyte
00:32.96
Wilson Gamble
00:34.35
Terry Mortimer
00:35.23
Stuart Meares
00:28.43
2
18
02:36.75
NWG WARRINGAH
Peter Kaupert
00:38.69
Graham Campbell
00:44.81
James Reynolds
00:46.23
Joseph Tooher
00:27.02
3
16
02:37.24
NSA SANDBERN
Albert Laurendet
00:59.59
Stephen Murray
00:34.89
Graham Mundy
Michael Poot
01:02.76
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Freestyle Relay Men's 280+
Place
Points
Time
Club
1
20
02:23.69
NML MANLY
Tony Goodwin
00:36.20
Ian Sharp
00:37.96
David Lawler
00:38.89
Stephen Lamy
00:30.64
2
18
02:31.68
NCN MOLONGLO WATER DRAGONS
John Oke
Peter Coggins
Geoffrey Llewellyn
Gary Stutsel
00:00.00
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Freestyle Relay Mixed 120+
Place
Points
Time
Club
1
20
01:50.31
NNS NORTH SYDNEY
Gillian O'Mara
00:27.73
Daniel Beltrami
00:26.93
Melanie Speet
00:29.44
Simon Ho
00:26.21
2
18
01:58.11
NSP SEASIDE PIRATES
Cathy Codling
00:29.55
Melissa Beames
00:30.21
David Fernandez
00:29.77
Mark Scullard
00:28.58
3
16
02:00.85
NTN TUGGERANONG VIKINGS
Philippa Rickard
00:30.37
David Bale
00:30.86
Tania Arnold
00:32.41
Paul Hitchman
00:27.21
4
14
02:11.80
NCN MOLONGLO WATER DRAGONS
Jonathan O'Neill
00:28.67
Mary-Liz Partridge
00:41.25
Sian Jowitt
00:33.67
Michael Moroney
00:28.21
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Freestyle Relay Mixed 160+
Place
Points
Time
Club
1
20
02:00.99
NSA SANDBERN
Peta Opperman
00:31.50
Rebecca Randazzo
00:30.48
Graham Mundy
00:30.69
Michael Poot
00:28.32
2
18
02:06.44
NSP SEASIDE PIRATES
Noemi Hall
00:33.49
Rachel Ireland
00:31.80
Robert Mason
00:32.73
Mark Patterson
00:28.42
3
16
02:09.83
NTN TUGGERANONG VIKINGS
Caroline Makin
00:33.71
Anne Smyth
00:34.59
Andreas Falkenau
00:32.34
Mark Raymond
00:29.19
4
14
02:13.91
NPT PICTON
Jayde Livingstone
00:31.24
Elly Ramon
00:41.75
Scott Bidewell
00:29.31
Daniel Rumsey
00:31.61
5
12
02:38.89
NBT BLACKTOWN CITY
Mark McDonald
00:30.18
Brad Cherrie
00:34.13
Sue Reinker
00:49.26
Cassie Anderson
00:45.32
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Freestyle Relay Mixed 200+
Place
Points
Time
Club
1
20
02:04.14
NPN PENRITH
Brett Fraser
00:32.49
Kim Brennan
00:32.94
Carolyn Turnham
00:30.34
Paul Zampieri
00:28.37
2
18
02:06.28
NBT BLACKTOWN CITY
Jon Hawton
00:28.81
Stephen Morrissey
00:32.98
Michelle Stonehouse
00:35.18
Pamela Nix
00:29.31
3
16
02:11.97
NNS NORTH SYDNEY
Stephen Thomas
00:31.31
Robyn Burton
00:32.76
Melinda Ho
00:9.95
Hiroto Homma
00:57.95
4
14
02:17.68
NTN TUGGERANONG VIKINGS
Jeanette Droop
00:36.40
Annette Britten
00:16.02
Richard Flockart
00:19.30
Greg Gourley
01:05.96
5
12
02:19.00
NTN TUGGERANONG VIKINGS
Ann Reid
00:35.65
Adrian Davis
00:33.03
Elizabeth Needham
Thomas Boyce
01:10.32
6
10
02:28.08
NPT PICTON
Lin Molloy
00:42.10
Susan Feigler
00:34.05
Kevin Molloy
00:39.99
Thomas Sinclaire
00:31.94
7
8
02:34.24
NTN TUGGERANONG VIKINGS
Ian Hampton
00:36.29
Roger Dietrich
00:12.77
Pam Munday
00:26.11
Leisa Cass
01:19.07
8
6
02:56.45
NML MANLY
Peter Rawling
00:46.80
Kay Winton
Marie Taylor
01:32.10
Gerd Bernhard
00:37.55
9
4
03:33.54
NWG WARRINGAH
Graham Campbell
00:45.77
Kathy Phelan
Diana Moore
Paul Bailey
02:47.77
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Freestyle Relay Mixed 240+
Place
Points
Time
Club
1
20
02:06.30
NBT BLACKTOWN CITY
Stephen Brown
00:28.37
Clary Munns
00:33.69
Lynette Stevenson
00:34.07
Bill Devenish
00:30.17
2
18
02:29.90
NWG WARRINGAH
Claire Oxlade
00:39.69
Nicola Pervan
00:39.00
Wilson Gamble
00:36.44
Terry Mortimer
00:34.77
3
16
02:32.17
NWG WARRINGAH
Julia Atkins
00:36.33
Helen Campbell
00:45.86
Peter Kaupert
00:38.75
Gordon Whyte
00:31.23
4
14
02:41.44
NCN MOLONGLO WATER DRAGONS
John Collis
00:38.11
Ann Bromwich
Shona Dittmar
01:31.34
Gary Stutsel
00:31.99
5
12
03:00.92
NWG WARRINGAH
James Reynolds
00:45.93
Dassana Raffel
01:00.56
Bridget Cook
00:56.08
Stuart Meares
00:18.35
6
10
03:09.25
NSP SEASIDE PIRATES
Allan Dufty
00:42.58
Paul Slater
00:14.30
Shane Batchelor
00:47.63
Biff Grindley
01:24.74
7
8
03:09.94
NML MANLY
Karen Battersby
00:48.00
Raymond Watson
00:55.73
Mary Woodward
00:50.04
Lindsay Brice
00:36.17
0
DQ
NSA SANDBERN
Albert Laurendet
00:57.02
Mandy Trezise
00:34.54
Vicki Pilkington
00:39.05
Stephen Murray
00:33.36